KOSMETOLOGIA

INNE

Inne_iko_2

MANICURE

manicure

Polega na zmiękczeniu i usunięciu zbędnych skórek, opracowaniu płytki paznokcia, nadania paznokciom właściwego kształtu oraz nawilżeniu płytki, wałów okołopaznokciowych i skóry dłoni.

To połączenie lakieru i żelu – stąd nazwa hybryda. Oznacza to , że jest nakładany jak zwykły lakier, ale jest trwały, ponieważ jest utwardzany pod lampą.

Utrzymuje się na płytce do 3 tygodni zapewniając piękny kolor i połysk.

Zabieg P.Shine polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjlanej pasty, bogatej m.in. w witaminy A i E, pyłek pszczeli, krzemionkę z morza japońskiego i keratynę – podstawowy budulec paznkocia.
Efektem są wzmocnione i odżywione paznokcie o pięknym, różowym połysku. Aby efekt był długotrwały zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach 2 tygodni.
Wskazania: kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie.

Kąpiel parafinowa przeznaczona jest dla osób borykajacych się z przesuszonym, pekającym , szorstkim naskórkiem dłoni. Zaraz po zabiegu skóra jest nawilżona, miękka i gładka. Parafina poza działaniem nawilżającym, zwiększającym elstyczność ma dodatkowo właściwość utrzymywania ciepła. Z tego powodu tworzy swoisty kompres na dłoniach, ułatwiając wnikanianie substancji pielęgnacyjnych zastosowanych dodatkowo do zabiegu.

PEDICURE KLASYCZNY

Profesjonalny zabieg pielęgnacyjny stóp, który obejmuje opracowanie płytki paznokcia, usunięcie zrogowaciałego naskórka naskórka przy pomocy frezarki oraz zastosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Na życzenie klientki zabieg zakończony jest pomalowaniem paznokci.

130_4992x3320_300dpi_all-free-download

PODOLOGIA

Specjalizacja zajmująca się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń prawidłowego funkcjonowania kończyny dolnej oraz pielęgnacją stopy zdrowej i chorej.

Zabieg mający na celu nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne.
Wrastające paznokcie, odciski, modzele czy popękane pięty są przyczyną bólu i dyskomfortu. Pedicure leczniczy ma na celu usunięcie tych dolegliwości. Ponadto jest wskazany u osób chorych na cukrzycę czy przewlekłą niewydolność żylną, u których nieprawidłowe wykonanie pedicure w warunkach domowych może być przyczyną groźnych powikłań.
W naszym gabinecie zabieg przeprowadza  dyplomowany podolog, czyli specjalista w dziedzinie problematyki schorzeń stóp.

Klamra B/S  wykonana jest z elastycznego tworzywa sztucznego. Stosowama w przypadku wrastania paznokci cienkich i kruchych. Zmniejsza lub całkowicie znosi ból w wyniku odginania brzegów paznokcia ku górze. Zapobiega to wrastaniu paznokcia w otaczający wał paznokciowy i wykształca prawidłową krzywiznę paznokcia.
Zabieg z użyciem klamry B/S jest szybki i bezbolesny.
Klamra tego typu może być stosowana również u dzieci od 5 roku życia.

Twarde miejsca, które poswatają na skutek tarcia oraz trwałego ucisku. Często są przyczyną przykrych dolegliwości bólowych. W trakcie uciski skóra broni się poprzez wytworzenie zrogowacenia, które dalej przekształca się w odcisk lub modzel.

Usuwanie problemu w domu nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, a czasami nawet pogarsza sytuację.
W gabinecie podolog potrafi rozpoznać czy ma do czynienia z odciskiem, modzelem, czy brodawką i dysponuje odpowiednim sprzętem w celu usunięcia zmiany.

Do usuwania zmian służą środki złuszczające, odpowiednie frezy, dłutka i skakpel. I chociaż nazwy brzmią groźnie zabieg na ogół jest bezbolesny. Podolog odpowiednio zabezpiecza miejsce zabiegowe i przekazuje informacje dotyczące dalszej pielęgnacji.

Tamponada polega na umieszczeniu opatrunku nasączonego środkiem antyseptycznym w wale paznokciowym, co zwiększa przestrzeń między płytką paznokcia, a wałem. Zabieg wykonuję się podczas aplikacji klamer, jak również w przypadku stanu zapalnego. Opatrunek skutecznie wchłania płyn tkankowy i ropę.